Latvijas Bankas Rīgas filiāle

Ēkas pamatfunkcija ir naudas rezervju glabāšana, apstrāde, komercbanku apkalpošana, starpbanku bezskaidras naudas operāciju nodrošināšana un bankas datoru, telekomunikāciju centrāles darbība. Ēkas struktūru noteica naudas aprites prasības un tās kontroles nepieciešamība. Fasādēs un iekštelpās lietotie materiāli ir granīts, nerūsējošais tērauds un krāsots metāls, stikls, iekštelpās arī koks. Telpu iekārtojumā biroja mēbeļu sistēmas elementi ir apvienoti ar ēkai atbilstošu finierēto koka detaļu lietojumu. Bankas interjerā ir izvietoti vairāki nozīmīgi telpiskie objekti.Teritorijas labiekārtojums un apzaļumojums ir kopējās projekta koncepcijas sastāvdaļa.
Autors - Arhitektu birojs „Kronbergs, Kārkliņš un partneri”, SIA (Arhis+Forma) Arhitekti: A. Kronbergs, I. Kārkliņa, V. Uzors, Māris Kārkliņš , Piedaloties arhitektiem: B. Bulai, I. Štālei, Mikam Kārkliņam, stud. arh.:N. Saulespurēnai, Z. Skrūzkalnei, V. Orlovai, B. Viškerei, R. Saulītim, J. Vizulim, Ē. Geinbergam.
Pasūtītājs: Latvijas Banka
Projekta vadība, izmaksu kontrole, darba zīmējumi — arhitektu birojs „Held & Partners”.
Inženieri: inženieru birojs „Alhauser & Konig” (ēkas inženiersistēmas), inženieru biroji „Kārlis I/U”, „Arhis inženieri”, „E. Daniševska birojs”, „Latkons” SIA, „Tursons” SIA (teritorijas inženiersistēmas).Būvnieks - Heitkamp un Rīgas būvapvienība (galvenais būvuzņēmējs).
Projekts/realizācija 1997/2001, Kopējā platība: 9000 m2. Apjoms: 48 000 m3.